Orkan Ksawery jak koniec świata

M
Orkan Ksawery jak koniec świata

Nagle zaczęły uginać się drzewa. W powietrzu latały różne przedmioty, a jeszcze chwile wcześniej było tak spokojnie. To była cisza przed burzą. W regionie branderburskim oraz województwie zachodniopomorskim orkan Ksawery wyrządził wiele szkód. Wszystko zaczęło się około 17:30. Po kilku sekundach płot sąsiadów został zniszczony. Chwilę później piorun powalił drzewa w parku. Jeden samochód cudem uniknął zmiażdżenia, a to tylko dzięki temu, że spadające drzewa wzajemnie się zablokowały. Wokół leżały gałęzie i konary drzew. Wiatr przesunął kosze na śmieci na ulicę. Promenadę nad jeziorem zablokowały wyrwane z korzeniami drzewa.

Sturm

Wracając ze starego miasta zauważyłem zapełnione poczekalnie oraz tłum w budce z jedzeniem. Przepełnione pociągi miały duże opóźnienia. Idąc dalej po mieście byłem zdumiony, że sygnalizacja świetlna wytrzymała napór wiatru za to spostrzegłem powalone drzewo blokujące główną ulicę. Żadna z latarni ulicznych nie świeciła przez przerwę w dostawie prądu. W Polsce sytuacja była taka sama i zginęło tam aż 10 osób (w Niemczech 7). W miastach po drugiej stronie Odry tysiące ludzi jest pozbawionych prądu. Podobnie jak w Niemczech Ksawery powalił drzewa na ulice, uszkodził dachy, a nawet zniszczył cmentarz. Ruch pociągów również był utrudniony. 

Sturm

Kuriozalna historia: w trakcie chaosu wywołanego przez orkan jeden śmiałek postanowił wykorzystać wysokie fale i ruszył z deską na jezioro Morzycko niedaleko Chojny. Na miejsce została wezwana straż pożarna, która uratowała mężczyznę. 

Sturm

Artikel weiterempfehlen / teilen:

Benutzer-Bewertungen

In diesem Beitrag gibt es noch keine Bewertungen.
Hast du schon ein Konto?
Ratings
Polecić
Datenschutz
Durch das Anhaken der folgenden Checkbox und des Buttons "Absenden" erlaube ich turus.net die Speicherung meiner oben eingegeben Daten:
Um eine Übersicht über die Kommentare / Bewertungen zu erhalten und Missbrauch zu vermeiden wird auf turus.net der Inhalt der Felder "Name", "Titel" "Kommentartext" (alles keine Pflichtfelder / also nur wenn angegeben), die Bewertung sowie Deine IP-Adresse und Zeitstempel Deines Kommentars gespeichert. Du kannst die Speicherung Deines Kommentars jederzeit widerrufen. Schreibe uns einfach eine E-Mail: "kommentar / at / turus.net". Mehr Informationen welche personenbezogenen Daten gespeichert werden, findest Du in unserer Datenschutzerklärung.
Ich stimme der Speicherung meiner personenbezogenen Daten zu:
Kommentare