Moje male otwarcie sezonu w Koninie!

Moje male otwarcie sezonu w Koninie!

 
5.0 (1)
M

Nareszcie wróciła nasza amatorska piłka nożna. Dlugo czekałem na mój pierwszy mecz w tym roku. Miasto Konin dzisiaj zaoferowa ło dwa sparingi.Szukałem długo, ale na końcu znalazłem ten sparing między Górnikiem, a Kujawianką Izbica Kujawska. Ale pierwszym Highlight tego dnia by ł spływ kajakowy. Już o 9 g. był początek 17 kilometrów od Konina, tam gdzie kiedyś znajdował się prom przez Wartą. Bra ło udział 20 teams. Koniec trasy to było ten bulwar w Starym Koninie. Tam nawet są trybuny. Kiedy byłem tam tylko 3 osób czekało na sportowców. 

Most, dzielnica z blokami i trybuna stanowiły piękne tło. Tuż obok starego mostu znajduje się piękny stary, niestety opuszczony dom z dekoracjami. Niestety nikt chce kupić ten piękny dom. Powrót do spływa. Wydarzenie miało wyraźnie charakter amatorski. Ale to nie szkodzi. Ostatni uczestnicy osiągnęli cel, a ja pojechałem do następnego wydarzenia. Górnik Konin miał sparing ze klubem Kujawianka Izbica Kujawska. 

Gości są w jednej lidze razem klubami jak Zawisza Bydgoszcz, Wrocławia Włocławek, Legia Chełmża, Sparta Brodnica oraz Pogoń Mogilno.  Podczas sparingu Górnik miał problemy. Goście mieli niewielkie szanse, ale dobrze walczyli. Tylko rzut wolny przyniósł zwycięstwo Górnika (2:1, 100 widzów). Mecz odbył się na starym stadionie. Konstrukcja bloku dla gości jest bardzo ładna. To jest bardzo daleko od pola. Sytuacja finansowa klubu nie jest dobra. Udział w 4. lidze już jest dobrym osiągnięciem dla Górnika Konin.

Ostatni sparing tego dnia odbyła się w Brzeźnie. To miejsce znajduje się na wschód od Konina. Na pięknym boisko klub Czarni Brzeźno grał z Victorią Grabów. Oba kluby grają w A-klasie, ale goście już w województwie Łódzkim. Ten sparing był na stosunkowo wysokim poziomie, choć nie każda akcja była udana. Już byłem na meczu klubu Czarni Brzeźno w 2019 roku, kiedy grali z GKS-em Rzgów. Mają fajną małą grupę fanów. Nadal wspierają dziś swój klub. Wynik meczu 2:2 (30 widzów) To było moje otwarcie sezonu 2020/21.

> zur deutschen Version des Berichtes

Artikel weiterempfehlen / teilen:

Benutzer-Bewertungen

1 Bewertung
Polecić
 
5.0(1)
Hast du schon ein Konto?
Ratings
Polecić
Datenschutz
Durch das Anhaken der folgenden Checkbox und des Buttons "Absenden" erlaube ich turus.net die Speicherung meiner oben eingegeben Daten:
Um eine Übersicht über die Kommentare / Bewertungen zu erhalten und Missbrauch zu vermeiden wird auf turus.net der Inhalt der Felder "Name", "Titel" "Kommentartext" (alles keine Pflichtfelder / also nur wenn angegeben), die Bewertung sowie Deine IP-Adresse und Zeitstempel Deines Kommentars gespeichert. Du kannst die Speicherung Deines Kommentars jederzeit widerrufen. Schreibe uns einfach eine E-Mail: "kommentar / at / turus.net". Mehr Informationen welche personenbezogenen Daten gespeichert werden, findest Du in unserer Datenschutzerklärung.
Ich stimme der Speicherung meiner personenbezogenen Daten zu:
Kommentare
Polecić
 
5.0
G
Beitrag melden Comments (0) | War diese Bewertung hilfreich für dich? 0 0