Jak przeżyć kryzys koronawirusa na przykładie klubu „Czarni Szczecin”

Jak przeżyć kryzys koronawirusa na przykładie klubu „Czarni Szczecin”

 
5.0 (2)
M

Każdy z nas czeka na początek nowego sezonu. Mimo, że w najwyższych ligach w Polsce drużyny grają do końca ostatnego sezonu, w strefie amatorskim już zaczyna się przygotowanie na obecny sezon. Rozmawialiśmy z trenerem drużyny „Czarni Szczecin” (A-klasa, 7 liga), Jakub Cicio.

Michael: Wiemy wszyscy, że ta obecna sytuacja jest trudna. Który odbył się was ostatni mecz? 


Jakub: Ostatni oficjalny mecz rozegraliśmy 16 listopada 2019. Pokonaliśmy wówczas rezerwy Chemika Police 4:0. Zimą graliśmy kilka sparingów, ale 11. marca musieliśmy zawiesić działalność na 2 miesiące. Teraz, od czerwca wróciliśmy już do rytmu sparingów 


Michael: Na którym miejscu byliście przed przerwaniem sezonu? Jak wyglada decyzja ZZPN, kiedy chodzi o wyniki sezonu? Jesteście zadowoleni z tą decyzją? 


Jakub: Jesień zakończyliśmy na 3. miejscu w tabeli, ze stratą siedmiu punktów do lidera. Wiosną chcieliśmy odrobić straty, ale przeszkodził nam w tym wirus. ZZPN podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek, uznając wyniki z rozegranych dotąd spotkań, jako ostateczne. Zatem brązowy medal na pocieszenie, ale niedosyt pozostał spory. 


Michael: Więc  nie jesteście zadowoleni?  Jak ZZPN zadecydował, kiedy chodzi o spadki? 


Jakub: Nie jesteśmy. Wolelibyśmy grać i sprawdzić formę lidera i wicelidera wiosną. Z żadnej ligi, które przedwcześnie zakończyły sezon nikt w Polsce nie spadł klasę niżej. 

Michael: Nie ma meczów, nie ma treningu - jak wyglądała ta sytuacja?  Co zrobiliście? 


Jakub: Kiepsko. Przez dwa miesiące siedzieliśmy w domach. Część zawodników biegała indywidualnie, ale nie wszyscy. W pewnym momencie zabroniono również indywidualnego biegania pod groźbą grzywny. Po dwóch miesiącach połowa zawódników wróciła z większą o 3-5kg wagą. Staraliśmy się wzjamenie motywować do ruchu i utrzymania kondycji, ale 
gdy pozamykano siłownie i przyszedł zakaz biegania, nie mogliśmy już nic zrobić 


Michael: Czy pandemia ma wpływ ekonomiczny na klub i jego członków? 


Jakub: Oczywiscie, odbiła się negatywnie na finansach klubu, ale [20.6. 12:29] Jakub: gdy poziom trudności wzrasta, ludzie potrafią się jednoczyć, tak też było z nami.

 


Michael: Teraz już macie trening jak było, albo pod trudnych warunkach? Kiedy zaczyna się nowy sezon? Jaki cele macie? 


Jakub: Na początku, kiedy można było wznowić treningi, musieliśmy trenować w grupach po 6 osób. Trwało to 2 tygodnie, a później mogliśmy już zwiększyć liczbę uczestników zajęć do pełnej grupy. Od tego czasu trenujemy cały czas, aż do ligi. Za tydzień rozpoczniemy okres przygotowania motorycznego, abo solidnie przygotować się do sezonu.Pierwszy ligowy mecz zagramy w sobotę, 22 sierpnia. W nowym sezonie chcemy powalczyć o awans do Klasy Okręgowej. Nie będzie to łatwe, bo nasza grupa jest jedną z najsilniejszych w województwie, ale przygotujemy się solidnie, a resztę zweryfikuje czas. 


Michael: Dziękuję za wywiad! Bardzo ciekawe! Wszystkiego dobrego w nowym sezonie! Być może chciałbyś powiedzieć jeszcze kilka słów naszym czytelnikom. 


Jakub: Tak. Z nowym sezonem, nastąpi pewna zmiana w naszym Klubie. Z nazwy zniknie liczba 44 i występować będziemy pod nazwą Czarni Szczecin aby jeszcze bardziej nawiązać do tradycji Spółdzielczego Klubu Sportowego, jaki istniał w Szczecinie w latach 1953-1989. 
Również dziękuję za rozmowę i pozdrawiam wszystkich czytelników!

> der Bericht auf deutscher Sprache

Artikel weiterempfehlen / teilen:

Benutzer-Bewertungen

2 Bewertungen
Polecić
 
5.0(2)
Hast du schon ein Konto?
Ratings
Polecić
Datenschutz
Durch das Anhaken der folgenden Checkbox und des Buttons "Absenden" erlaube ich turus.net die Speicherung meiner oben eingegeben Daten:
Um eine Übersicht über die Kommentare / Bewertungen zu erhalten und Missbrauch zu vermeiden wird auf turus.net der Inhalt der Felder "Name", "Titel" "Kommentartext" (alles keine Pflichtfelder / also nur wenn angegeben), die Bewertung sowie Deine IP-Adresse und Zeitstempel Deines Kommentars gespeichert. Du kannst die Speicherung Deines Kommentars jederzeit widerrufen. Schreibe uns einfach eine E-Mail: "kommentar / at / turus.net". Mehr Informationen welche personenbezogenen Daten gespeichert werden, findest Du in unserer Datenschutzerklärung.
Ich stimme der Speicherung meiner personenbezogenen Daten zu:
Kommentare
Polecić
 
5.0
G
War diese Bewertung hilfreich für dich? 0 0
Polecić
 
5.0
G
War diese Bewertung hilfreich für dich? 0 0